Loading color scheme

Philipp Roden

Philipp Roden emigroval v raném dětství s rodinou z Prahy na západ, kde vyrůstal v Hamburku. Po ukončení studia práv se vrátil do Čech za dalším vzděláváním. V roce 2007 začal pracovat v Pražské pobočce světové poradenské firmy, které později pomáhal vybudovat hlavní sídlo pro Evropu, střední východ a Afriku v Curychu. Po návratu ze Švýcarska se Philipp přestěhoval do Jablonce nad Nisou a pokračoval v oblasti řízení talentů a organizačního rozvoje pro jednu z předních technologických skupin v Česku.

Od konce roku 2017 je odpovědný za vybudování libereckého podnikatelského inkubátoru - Lipo.ink.


Lipo.ink je první podnikatelský inkubátor v Libereckým kraji. Jeho hlavní náplní je vybudování prostředí, které podpoří kooperace a podnikání ve všech rozvojových fází. Soustředíme se na tři oblasti: osvěta, inkubace a rozvoj malých a středních podniků.

Cílem osvěty je rozšířit povědomí o inkubátoru a jeho činnosti mezi šiřší veřejnost a vzbudit tak chuť a odvahu k podnikání. Dosáhneme tak pomocí různých aktivit, od přednášek a podnikatelských soutěží na středních školách, přes vzdělávací akce po Podnikatelskou ambulaci, kam se může kdokoliv přijít zdarma poradit o svém fungujícím nebo zamýšleném podnikání.

V rámci inkubace mohou začínající podnikatelé využít dvou inkubačních programu podle stádia rozvoje start-upu.

Třetí oblastní je rozvoj malých a středních podniků, ke kterému je v Lipo.ink využíván švýcarský program PlatInn, který zprostředkuje coaching a mentoring ověřených expertů v oblastech obchodních aktivit, organizační rozvoj, kooperace nebo financování.