Loading color scheme

Michal Hrabí

Phonexia

Jeho vášní je budování technologicky intenzivních firem. Michal Hrabí rád pracuje na věcech, které mají budoucnost. I proto je jeho současnou misí role CEO v univerzitní spin-off firmě Phonexia, která je leaderem v oblasti hlasové biometrie.

V žilách mu koluje IT ze studia na Masarykově univerzitě v Brně, ale poslední dekádu se věnuje roli technologického podnikatele a také poradce. Jeho klienti začínali od nuly a nyní jejich roční obrat přesahuje miliardu korun.

Rád zpochybňuje "nemožné" a ze sci-fi dneška dělá realitu zítřka. Jde cestou neustálého zlepšování a to, co se naučil, rád sdílí s dalšími tvůrci.


Phonexia vyvíjí inovativní technologie pro řečovou analytiku a hlasovou biometrii. Nabízí první řečovou technologii pro identifikaci mluvčího na světě, která používá výhradně neuronové sítě, s cílem poskytnout nejvyšší přesnost a rychlost. Phonexia Speech Engine dokáže určit mluvčího, jazyk, pohlaví, přepsat řeč do textu nebo vyhledat konkrétní slova, a to vše v rámci jedné modulární a snadno integrovatelné platformy. 

Společnost dodává své technologie prostřednictvím partnerů a společně s nimi vytváří výsledné řešení pro klienta. Firma byla založena v roce 2006 jako spin-off Fakulty informačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Od té doby poskytuje služby pro kontaktní centra, finanční instituce a organizace bojující s kriminalitou ve více než 60 zemích.