Loading color scheme

Někdy prostě stačí zkusit to

„Někdy prostě stačí zkusit to“, říká Jaroslav Demel ze Student Business Club (SBC). I Google a Facebook začínaly jako startupy. Proto, není čeho se bát. Každý může dát svému nápadu život a každý nápad si zaslouží šanci. Spoluzakladatele klubu, Jaroslava Demela jsme se zeptali, co bylo hnacím motorem založit SBC.

 

Řekněte nám, co Vás vedlo k tomu založit při TUL Studentský business club?

Prvotní MOTIVACÍ bylo nabídnout ke standardní vysokoškolské výuce, která dnes již z určité části je nastavena projektově/problémově, něco navíc. Poskytnout nadstavbový prostor rozvoje těm, kteří na to uslyší a budou tomu ochotni věnovat svůj čas a energii. Student Business Club byl a stále je především iniciátorem, pouze „rozdmychávačem“ ohně, který by ale měl toužit rozhořet se. 

Za další naši motivaci by se dalo považovat vytvoření komunity podobně přemýšlejících a jednajících lidí, kteří, velmi naivně řečeno, chtějí změnit svět k lepšímu, splnit si své sny.

Pro koho je club určen?

Primárně pro studenty, kteří na naše VOLÁNÍ budou slyšet a ocení naše úsilí svou účastí a aktivitou. Dveře mají u nás otevřené i absolventi a zaměstnanci TUL.

 Co je cílem komunity SBC?

Myslím, že přirozeně vytvořená komunita nemá mít nějaký konkrétní cíl, vzniká tak, že se další a další souputníci přidávají na společnou cestu. Cílem je tedy CESTA. Naším přáním je, aby se komunita rozrůstala o další osoby, které cestu obohatí, zpříjemní a přinesou jí další energii.

 Kolik nápadů se podařilo již realizovat?

Soutěž Start-up TUL je pouze jednou z aktivit SBC, i když určitě jednou z těch zásadních. Za čtyři roky činnosti prošlo soutěží kolem 80 projektů, z nichž do finále došlo cca 20. Reálně fungujících startupových firem však z toho vzešlo zatím jen několik, což je ale v souladu s naší INICIAČNÍ ROLÍ. Nejsme inkubátor, nejsme investor, pouze pomáháme při probuzení podnikavého ducha a ulehčujeme těm, kteří mají zájem, přístup k informacím a zkušenostem jiných, již o trochu více poučených a znalých.